Monitoring

Jednym z kluczowych założeń automatyki budynkowej jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników i obiektów. Montaż monitoringu w domu lub firmie z pewnością się do tego przyczyni. Możliwość podglądu on-line na telefonie lub tablecie pozwoli obserwować wyznaczone strefy nawet podczas urlopu i w razie potrzeby podjąć odpowiednie działania. 

Monitoring dla domu umożliwia weryfikację odwiedzających oraz sprawdzenie, czy w czasie nieobecności domowników w okolicy nie kręci się ktoś podejrzany. Kamery rozmieszczone w newralgicznych strefach z pewnością zniechęcą potencjalnego złodzieja. Zainstalowane w pomieszczeniach ułatwią sprawowanie opieki nad dziećmi, osobami starszymi lub zwierzętami. Szeroki wybór urządzeń bezprzewodowych umożliwia bezinwazyjny montaż monitoringu w wykończonych domach.

Monitoring w firmie, poza zwiększeniem bezpieczeństwa osób i mienia, pozwala odtworzyć przebieg zdarzeń oraz wykryć nieprawidłowości. W przypadku obiektów i obszarów wymagających stałego nadzoru stosuje się monitoring CCTV, znany także jako telewizja przemysłowa, czy monitoring wizyjny. Obraz z wielu kamer jednocześnie przesyłany jest do rejestratorów oraz monitorów w centrum odbiorczym, co pozwala na natychmiastową reakcję personelu w przypadku zagrożenia zdrowia, życia lub próby kradzieży. Monitoring CCTV jest stosowany m.in. w supermarketach, bankach, centrach handlowych, dużych zakładach przemysłowych.

Dołącz obsługę monitoringu do swojego SMART Domu! Sprawdź jakie to proste:

Wybierając monitoring do domu, jak i firmy, należy przeanalizować funkcjonalność kamer, ich umiejscowienie, rodzaj nośnika danych, na którym zapisywane będą nagrania. Nasi specjaliści zaproponują Państwu optymalne rozwiązania, a także przeprowadzą profesjonalną instalację.

Oświetlenie

Bezpieczeństwo

Rolety

TV i Audio

Klimatyzacja

Brama

Monitoring

Domofon

Wentylacja

Pompy ciepła

Ogrzewanie płaszczyznowe