Automatyka budynkowa

Głównym założeniem automatyki budynkowej jest zminimalizowanie udziału człowieka w sterowaniu urządzeniami, uproszenie tych procesów oraz dążenie do maksymalnego komfortu i osiąganych korzyści, w tym ekonomicznych. Codzienne użytkowanie staje się wygodniejsze i wydajniejsze, stąd wrażenie, że dom myśli za nas – staje się inteligentnym domem.

Inteligentne domy to:

Wygoda i komfort

Sterowanie urządzeniami na odległość, możliwość tworzenia harmonogramów i scen

Bezpieczeństwo

Systemy zabezpieczeń z powiadomieniami na telefon i podglądem on-line, imitacja obecności w domu/firmie

Oszczędności

Podgląd i optymalizacja zużycia energii, możliwość zdalnego wyłączania pozostawionych urządzeń

W inteligentnych domach, w których zastosowano automatykę budynkową, możemy zaplanować tzw. sceny – sekwencje działania poszczególnych urządzeń i instalacji. Sceny mogą dotyczyć poranków, powrotów z pracy, wieczornych seansów filmowych, a nawet pozorować obecność podczas urlopu. Ulubiona muzyka cicho płynąca z głośników, subtelnie zapalające się światło, rolety podnoszące się o wyznaczonej godzinie sprawią, że poranne wstawanie będzie dużo przyjemniejsze – to jeden z wielu możliwych scenariuszy. Użycie czujników obecności sprawia, że z czasem system uczy się naszego trybu życia i sam dba o komfort mieszkańców w wielu aspektach.

Automatyka budynkowa sprawdzi się zarówno w domu, małej firmie, jak dużym zakładzie produkcyjnym. Szeroki zakres rozwiązań, systemów i urządzeń jaki mamy do dyspozycji pozwala na zastosowanie nie tylko w nowo powstałych budynkach, ale również w tych od dawna użytkowanych oraz na ich późniejszą modyfikację. Warto również podkreślić, że połączenie inteligentnego domu z dobrze skalkulowaną fotowoltaiką to gwarancja szybkiego zwrotu kosztów inwestycji.

Do budowy inteligentnych domów wykorzystujemy rozwiązania firmy Loxone – sprawdzpnego partnera z bogatym doświadczeniem w inteligentnej automatyzacji domów i budynków!

Sprawdź inteligentne rozwiązania:

Oświetlenie

Bezpieczeństwo

Rolety

TV i Audio

Klimatyzacja

Brama

Monitoring

Domofon

Wentylacja

Pompy ciepła

Ogrzewanie płaszczyznowe